10 بهترین بنچمارک رایگان برای Windows PC

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 بهترین بنچمارک رایگان برای Windows PC

معیارها چیزی هستند که به مقایسه دستگاه های مختلف موجود در بازار بر اساس عملکرد ، قدرت ، کیفیت و غیره کمک می کند.

معیارها همچنین راهی عالی برای بررسی عملکرد دستگاه حتی پس از مدت زمان طولانی استفاده هستند. این همچنین می تواند به شناسایی مشکلات لکنت زبان که در داخل دستگاه رخ می دهد ، کمک کند. کاربران رایانه های Windows 10 اغلب از نرم افزارهای مقایسه ای برای بررسی کیفیت و استحکام رایانه های خود استفاده می کنند.

لیست 10 بهترین برنامه معیار رایگان برای Windows PC

بنابراین در این مقاله ما برخی از بهترین نرم افزارهای تأیید معیار برای رایانه های Windows 10 را به اشتراک گذاشته ایم. بنابراین ، بیایید بررسی کنیم.

1. UserBenchmark

UserBenchmark

این یک نرم افزار کامل برای مقایسه رایانه های دستگاه با ویندوز است که به خودی خود می تواند برای دستیابی به عملکرد جنبه های مختلف دستگاه مورد استفاده قرار گیرد.

اگر کسی به دنبال نرم افزار محک زنی همه کاره برای دستگاه رایانه خود است ، قطعاً باید این برنامه را در نظر بگیرد.

2. GeekBench

گیک بنچ

خوب ، Geekbench 5 ابزاری برای تجزیه و تحلیل مقایسه ای پلتفرم های مختلف موجود برای سیستم عامل های رایانه است. با Geekbench 5 به راحتی می توانید عملکرد سیستم خود را با لمس یک دکمه اندازه گیری کنید.

Geekbench 5 CPU ، GPU ، RAM و سایر اجزای شما را در رایانه شما آزمایش می کند. این برنامه حتی به شما امکان می دهد عملکرد سیستم را بین دستگاه ها ، سیستم عامل و معماری پردازنده مقایسه کنید.

4. 3DMark

3DMark

اگر می خواهید ویژگی های گرافیکی رایانه خود را با ویندوز 10 مقایسه کنید ، ما ترجیح می دهیم فقط از برنامه 3DMark استفاده کنیم. این بهترین برنامه ای است که معیارهای واقعی برای عملکرد و کیفیت گرافیک را ارائه می دهد.

با استفاده از این برنامه در ویندوز 10 ، هر کاربر می تواند سطح عملکرد گرافیکی دستگاه خود را با مقایسه آن با بهترین رایانه های موجود در بازار بررسی کند.

4. نوابنچ

نوابنچ

خوب ، اگر به دنبال نرم افزارهای مقایسه کننده رایگان برای بررسی سریع عملکرد دستگاه خود هستید ، باید Novabench را امتحان کنید. حدس بزن چی شده؟ Novabench می تواند تقریباً تمام اجزای رایانه Windows 10 شما ، مانند پردازنده ، پردازنده گرافیکی و موارد دیگر را آزمایش کند.

نه تنها این ، بلکه Novabench همچنین با تست کامپیوتر OpenCL Direct3D 11 / Metal Graphics را به کاربران ارائه می دهد.

5. SiSoftware

SiSoftware

خوب ، این واقعا یک نرم افزار مقایسه ای نیست زیرا سخت افزار شما را مقایسه نمی کند. با این حال ، SiSoftware می تواند برای تشخیص اجزای سخت افزاری مختلف ویندوز استفاده شود.

به عنوان مثال ، SiSoftware می تواند به راحتی سرعت هارد دیسک ، حذف حافظه و غیره را تخمین بزند. نه تنها این ، بلکه نرم افزار همچنین سرعت کلاک CPU را نشان می دهد ، اورکلاک شده یا ناکافی و غیره.

6. CPU-Z

CPU-Z

CPU-Z یکی از بهترین رایانه های نرم افزاری رایگان موجود در لیست است. ابزار معیار بسیار سبک است و جزئیات زیادی در مورد پردازنده مانند شماره ، نام کد ، فرایند ، بسته ، سرعت ساعت و غیره را نشان می دهد.

جالبتر اینکه CPU-Z همچنین به کاربران اجازه می دهد تا به اندازه گیری لحظه ای هر هسته CPU دسترسی داشته باشند.

7. آسمان

آسمان

خوب ، اگر به دنبال بهترین ابزار معیار برای انجام آزمایشات ثبات و ثبات هستید ، باید بهشت ​​را امتحان کنید. حدس بزن چی شده؟ Heaven دارای رابط کاربری فوق العاده ای است و عملکرد CPU و GPU را در زمان واقعی مقایسه می کند.

علاوه بر این ، بهشت ​​اطلاعات مفید دیگری را در رابطه با CPU و GPU مانند سرعت ساعت ، حداکثر استفاده ، دما و غیره نمایش می دهد.

8. تست عملکرد

آزمون عملکرد

اگر به دنبال روشی آسان برای مقایسه عملکرد پردازنده خود هستید ، ممکن است تست عملکرد بهترین انتخاب برای شما باشد.

حدس بزن چی شده؟ با تست عملکرد ، به راحتی می توانید عملکرد پردازنده خود را بررسی کنید. جالبتر اینکه ، مشخصات سیستم شما را با سیستم های پیکربندی شده نیز مقایسه می کند.

9. HeavyLoad

بار سنگین

این یک ابزار کامل تست استرس رایانه است که می توانید از آن در رایانه های ویندوز 10 استفاده کنید. نکته جالب این است که این نرم افزار به صورت رایگان در دسترس است و هر قسمت از سخت افزار کامپیوتر شما را آزمایش می کند.

این قابلیت های زمان واقعی هسته های پردازنده ، پردازنده های گرافیکی و موارد دیگر را آزمایش می کند. علاوه بر این ، این امکان را نیز دارد که یک تست برای بررسی سلامت هارد دیسک بنویسد.

10. PassMark

PassMark

PassMark اساساً مجموعه ای از بسته های آزمایشی است که به شما امکان می دهد عملکرد رایانه خود را با رایانه های مشابه در سراسر جهان مقایسه کنید.

این بسته تخصصی تست های CPU ، تست های گرافیکی دو بعدی ، تست های گرافیکی سه بعدی ، تست های دیسک و تست های حافظه را دارد. نه تنها این ، بلکه یک نسخه قابل حمل نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد این برنامه را مستقیماً از دستگاه USB اجرا کنید.

اینها برخی از بهترین نرم افزارهای PC Benchmark برای ویندوز 10 هستند. اگر ابزارهای دیگر معیارهای مشابه را می شناسید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید. امیدوارم از پست خوشتون بیاد ؛ فراموش نکنید که آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

انتشار 10 بهترین برنامه معیار رایگان برای رایانه Windows برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.