10 ترفند و ویژگی مخفی VLC Media Player

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 ترفند و ویژگی مخفی VLC Media Player

VLC یکی از محبوب ترین پخش کننده های رسانه رایگان است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، اگر این موردی است که شما به طور منظم از آن استفاده می کنید ، شرط می بندم که مطمئناً برخی از ویژگی های پنهان وجود دارد که قبلاً آنها را کشف نکرده اید. همانطور که ما برخی از آنها را به شما نشان می دهیم تا از آنها بیشترین بهره را ببرید.

پخش کننده رسانه همه کاره به توانایی پخش همه چیز در جلو محدود نمی شود. همچنین برخی ویژگی های منحصر به فرد را در آستین شما پنهان می کند که بسیار مفیدتر از آنچه فکر می کنید مفید خواهد بود.

ترفندها و ویژگی های پنهان VLC Media Player

بنابراین در حال حاضر ، بدون اتلاف وقت زیاد ، بیایید کل فهرستی را که در زیر به آن اشاره کردیم ، آغاز کرده و بررسی کنیم.

تبدیل فایل های صوتی یا تصویری به فرمت های دیگر

10 ترفند و ویژگی مخفی VLC Media Player

یکی از بهترین ترفندهایی که برای VLC پیدا می کنید این است که به شما امکان می دهد بدون نصب ابزار یا نرم افزار اضافی ، ویدیو و موسیقی را به فرمت های دیگر فایل تبدیل کنید.

ما یک راهنمای دقیق در مورد نحوه تبدیل فیلم ها با استفاده از پخش کننده رسانه VLC به اشتراک گذاشته ایم. شما می توانید این راهنما را برای تبدیل فیلم های خود بدون نصب برنامه اضافی تبدیل ویدیو دنبال کنید.

با فیلم های خود یک پازل بسازید

VLC Media Player همچنین برخی بازی های جالب و سرگرم کننده را پنهان می کند. یکی توانایی ایجاد یک بازی پازل ویدئویی و سپس جمع آوری آن برای تکمیل تصویر است. بنابراین ، اکنون برای انجام این کار ، مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید.

10 ترفند و ویژگی مخفی VLC Media Player

 • ابتدا صبر کنید “Ctrl + E” در صفحه کلید خود برای دسترسی به بخش جلوه ها و فیلترها.
 • اکنون در این بخش ، برگه Geometry را انتخاب کرده و کادر پازل Game را علامت بزنید.
 • پس از مرحله بالا در تنظیمات ، می توانید تعداد سطرها و ستون ها را برای تعیین تعداد قطعات مورد نیاز برای پر کردن مشاهده کنید.
 • پس از اعمال تنظیمات مورد نظر ، پازل خود را برای بازی آماده می کنید.
 • تمام شد ، شما اکنون آماده اید.

پخش فایلهای ناقص و فشرده

VLC Media Player همچنین به شما امکان پخش انواع فرمت های صوتی و تصویری را می دهد. همچنین می تواند هنگامی که فایل ناقص یا فشرده است ، فیلم پخش کند.

بنابراین ، برای مشاهده آنها ، فایل بارگیری موقت را به پنجره VLC Media Player بکشید و به طور خودکار پخش فایل موقت را شروع می کند.

همین امر در مورد ویدئوهایی که در قالب فایل فشرده مانند Zip ، RAR و حتی فایل های ISO به دست شما می رسند نیز اتفاق می افتد.

بنابراین به جای باز کردن فایل از حالت فشرده برای پخش فایل ، فایل فشرده شده را مستقیماً به پنجره VLC Media Player بکشید تا از حالت فشرده خارج شده و به صورت خودکار برای شما پخش شود.

محتوا را به Chromecast خود ارسال کنید

یکی از ویژگی های مورد انتظار VLC Media Player پشتیبانی از ارسال محتوا به سایر دستگاه های خارجی مانند Chromecast است.

با این حال ، برای انجام این کار ، باید یکی از این دستگاه ها را کاملاً نصب و پیکربندی کرده باشید تا محتوا را از دستگاه های دیگر در همان شبکه Wi-Fi دریافت کنید.

 • ابتدا مطمئن شوید صفحه مربوط به Chromecast روشن است و آماده دریافت محتوا است.
 • سپس ، برای ارسال محتوا از هر رایانه به Chromecast خود با استفاده از VLC Media Player ، به بخش Play VLC Media Player بروید.
 • سپس در قسمت Playback گزینه Processor را انتخاب کنید.
 • اکنون می توانید یک پنجره فایروال را مشاهده کنید که نشان می دهد به یک دستگاه خارجی متصل می شوید.
 • صفحه ای را که نشان می دهد اتصال ایمن است بپذیرید.
 • نام Chromecast شما اکنون باید در لیست کشویی گزینه Processor نشان داده شود.
 • تمام شد ، شما اکنون آماده اید.

فیلترها و جلوه ها را روی فیلم های خود اعمال کنید

یکی دیگر از ترفندهای مفید برای VLC Media Player این است که به شما امکان می دهد کیفیت فایل های ویدئویی و صوتی خود را ارتقا دهید.

مانند این ترفند ، می توانید تنظیمات تصویر پخش کننده را افزایش دهید تا روشنایی ویدئویی که با نوردهی مناسب ضبط نشده است افزایش یابد ، یا اشباع رنگ را کمی افزایش دهید تا بتوانید کیفیت فایل خود را بهبود بخشید.

10 ترفند و ویژگی مخفی VLC Media Player

 • ابتدا به برگه VLC Media Player Tools رفته و گزینه Effects and Filters را انتخاب کنید.
 • حالا بسته به نوع محتوایی که می خواهید ویرایش کنید ، گزینه های جلوه های صوتی یا جلوه های تصویری را انتخاب کنید.
 • سپس کادر Image Adjustment را در برگه Basic علامت بزنید تا کنترل رنگ ، روشنایی و کنتراست فعال شود.
 • اکنون می توانید گزینه ها را تغییر داده یا تغییر دهید تا تغییرات را متناسب با نیازهای خود انجام دهید.
 • تمام شد ، شما اکنون آماده اید.

اضافه کردن فایل های زیرنویس خارجی

10 ترفند و ویژگی مخفی VLC Media Player

اگر فیلم هایی را در نسخه اصلی دوست دارید ، اما گاهی اوقات در دیالوگ های زبان های دیگر گم می شوید ، یک جایگزین خوب این است که از زیرنویس ها برای کمک به شما در دیالوگ هایی که نمی فهمید استفاده کنید.

با این حال ، مشکل در اینجا این است که همه فیلم ها زیرنویس ها را به زبان مورد نظر خود ادغام نمی کنند. بنابراین ، برای حل این مشکل ، VLC همچنین اجازه می دهد فایل های زیرنویس خارجی اضافه شود.

شما باید نحوه دانلود زیرنویس ها به صورت خودکار در راهنمای VLC Media Player را دنبال کنید تا بدانید چگونه زیرنویس های هر ویدئو را با استفاده از VLC Media Player پیدا کنید.

VLC را از هر مرورگری مدیریت کنید

یکی دیگر از ویژگی هایی که VLC Media Player را به یکی از بهترین پخش کننده های ویدئو و صدا تبدیل می کند ، توانایی کنترل از راه دور VLC Media Player از طریق مرورگر وب است.

 • ابتدا به منوی Tools رفته و گزینه Preferences را انتخاب کنید.
 • در گوشه پایین کادر تنظیمات ، در قسمت Show settings ، کادر انتخاب All را انتخاب کنید تا همه گزینه های پیکربندی نمایش داده شود.
 • در نوار کناری ، گزینه های رابط را نمایش داده و بر روی کادر تأیید Web Basic کلیک کنید.
 • برای نمایش همه گزینه های اصلی رابط به نوار کناری بازگردید و روی رابط Lua کلیک کنید.
 • در این گزینه های رابط ، لیست ماژول رابط را نمایش داده و Lua Interpreter را برای دسترسی به پیکربندی آن انتخاب کنید.
 • در قسمت Lua HTTP ، یک رمز عبور برای دسترسی به رابط VLC Media Player تنظیم کرده و روی Save کلیک کنید تا تنظیمات جدید اعمال شود.
 • پس از تکمیل پیکربندی ، VLC Media Player را راه اندازی مجدد کنید و اتصال را در فایروال که احتمالاً ظاهر می شود فعال کنید.
 • اکنون ، برای کنترل پخش کننده از مرورگر ، باید با وارد کردن آدرس IP رایانه ای که محتوا را پخش می کند ، از هر دستگاه دیگری به آن دسترسی داشته باشید ، و سپس پورت اتصال در نوار آدرس مرورگر.
 • تمام شد ، شما اکنون آماده اید.

مشاهده و بارگیری فیلم های YouTube

10 ترفند و ویژگی مخفی VLC Media Player

این احتمالاً یکی از محبوب ترین و مفیدترین ترفندهای VLC Media Player است ، زیرا به شما امکان می دهد فیلم ها را در YouTube تماشا کنید یا فیلم های دیگر را از سیستم عامل های دیگر در رایانه خود پخش کنید.

علاوه بر این ، همچنین به شما امکان می دهد ویدیویی را که می خواهید پخش کنید بارگیری کنید ، بنابراین VLC Media Player به یک ابزار ضروری برای بارگیری فیلم ها در YouTube با سریع ترین و مطمئن ترین روش تبدیل می شود. بنابراین ، برای انجام این کار ، راهنمای ما را دنبال کنید نحوه بارگیری فیلم ها در YouTube با استفاده از VLC Media Playerبه

به ایستگاه های رادیویی از طریق اینترنت گوش دهید

همچنین می توانید به ایستگاه های رادیویی موجود در اینترنت در پخش کننده رسانه VLC گوش دهید. بنابراین ، برای انجام این کار ، مراحل این ترفند را که در زیر برای VLC Media Player ذکر کردیم ، دنبال کنید.

 • اتصال به ایستگاه های رادیویی آنلاین از VLC Media Player از پانل کناری قسمت لیست پخش انجام می شود ، که با فشار دادن کلید ترکیبی CTRL + L قابل نمایش است.
 • در بخش اینترنت نوار کناری ، گزینه Icecast Radio Directory را می بینید که بسیاری از منابع خدمات رادیویی را ترکیب می کند.
 • اکنون بر روی این گزینه کلیک کنید و لیست تمام ایستگاه های موجود ظاهر می شود. نه تنها این ، بلکه می توانید از نوار جستجو ، که در بالا موجود است ، برای پیدا کردن مورد مورد نظر خود استفاده کنید.
 • تمام شد ، شما اکنون آماده اید.

روی صفحه دسکتاپ ضبط کنید

10 ترفند و ویژگی مخفی VLC Media Player

دیگر نیازی به برنامه های ضبط صفحه شخص ثالث ندارید ، زیرا می توانید از پخش کننده رسانه VLC برای ضبط بر روی صفحه کامپیوتر خود استفاده کنید.

ذخیره دسکتاپ از طریق VLC Media Player بسیار آسان است. برای انجام این کار ، باید راهنمای ما نحوه ضبط صفحه Windows 10 با استفاده از VLC Media Player را دنبال کنید.

پس نظر شما در مورد آن چیست؟ همه دیدگاه ها و افکار خود را در قسمت نظرات زیر به اشتراک بگذارید. و اگر این مقاله را دوست داشتید ، فراموش نکنید که آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.

انتشار 10 ترفند و ویژگی مخفی VLC Media Player برای اولین بار در TechViral ظاهر شد.