• خانه
  • وبلاگ
  • 10 توزیع برتر لینوکس برای کاربران ویندوز 10 در سال 2021

10 توزیع برتر لینوکس برای کاربران ویندوز 10 در سال 2021

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین توزیع های لینوکس برای کاربران ویندوز 10 در سال 2021

اگرچه ویندوز 10 بهترین و محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ است ، اما منبع باز نیست و گزینه های زیادی ندارد. حتی اگر مدتی است که از ویندوز 10 استفاده می کنید ، ممکن است در یک مرحله ای بخواهید لینوکس را امتحان کنید.

از نظر طبیعت متن باز ، لینوکس یک سیستم عامل رومیزی سفارشی است. با این حال ، مشکل این است که اگر از کاربران ویندوز هستید ، تغییر ناگهانی به لینوکس می تواند یک تجربه بزرگ باشد.

لیست 10 بهترین توزیع لینوکس برای کاربران ویندوز 10

بنابراین در این مقاله ، ما تصمیم گرفتیم برخی از بهترین توزیع های لینوکس را برای کاربران ویندوز لیست کنیم. همه توزیع های لینوکس ذکر شده در مقاله رایگان برای بارگیری و استفاده هستند و برای کاربران ویندوز در نظر گرفته شده است. بیایید بررسی کنیم.

1. اوبونتو باجی

10 توزیع برتر لینوکس برای کاربران ویندوز 10 در سال 2021

خوب ، اگر به دنبال یک توزیع کننده لینوکس ساده و زیبا هستید که اساساً اوبونتو است ، ممکن است اوبونتو بادجی بهترین انتخاب برای شما باشد.

Ubuntu Budgie یک سیستم عامل بسیار سفارشی است که سریع و پایدار است. توزیع لینوکس به شما حس ترکیبی بین سیستم عامل های اوبونتو و ویندوز 10 را می دهد.

2. دیپین

10 توزیع برتر لینوکس برای کاربران ویندوز 10 در سال 2021

دیپین کمی متفاوت از سایر موارد ذکر شده در مقاله است. این یک توزیع لینوکس است که هدف اصلی آن دسترسی لینوکس به کاربران ویندوز است.

حدس بزن چی شده؟ به نظر می رسد Deepin ترکیبی از MacOS و Windows 10 است. درست مانند Windows 10 ، یک نوار جستجوی جهانی ، یک منوی راه اندازی برای دسترسی به برنامه ها و موارد دیگر را دریافت می کنید.

3. روبولینوکس

روبولینوکس

RoboLinux یک توزیع لینوکس است ، اما بعید است که یک کاربر لینوکس راجع به آن صحبت کنید. این به این دلیل است که RoboLinux سعی می کند مانند ویندوز باشد. این بهترین توزیع کننده لینوکس است که می توانید به جای ویندوز از آن استفاده کنید.

برخلاف سایر توزیع های لینوکس که برای اجرای برنامه های ویندوز به Wine متکی هستند ، Robolinux ماشین مجازی StealthVM خود را برای اجرای برنامه Windows در لینوکس دارد.

4. Linux Mint

Linux Mint

Linux Mint همچنین در کل یکی از بهترین توزیع های لینوکس است. نکته مهم در مورد Linux Mint این است که تمرکز بیشتری بر ارائه یک تجربه کلاسیک دسکتاپ مانند ویندوز 10 دارد.

در مقایسه با سایر توزیع های لینوکس ، استفاده از Linux Mint بسیار آسان است و ابزارهای مفیدی برای انجام کارهای روزانه به همراه دارد.

5. ChaletOS

ChaletOS

همه ما شخصی را می شناسیم که سعی کرد به لینوکس تغییر کند اما موفق نشد. این به این دلیل است که استفاده از لینوکس بسیار دشوار است ، به ویژه اگر از ویندوز استفاده می کنید. هدف ChaletOS این است که به هر کسی اجازه استفاده از لینوکس را بدهد.

این سیستم تفاوت چندانی با Xubuntu که بر اساس آن ساخته شده است ندارد ، اما ChaletOS دارای سبکی است که همه به خوبی می شناسند ، سادگی جذاب و سرعت چشمگیر.

6. سیستم عامل Zorin

سیستم عامل زورین

سیستم عامل Zorin ، که اغلب به عنوان بهترین جایگزین برای Windows به بازار عرضه می شود ، یک توزیع مینیمالیستی لینوکس است که بسیاری از ابزارهای از پیش ساخته شده برای کارهای روزمره را ارائه می دهد. زورین برای مبتدیانی که نمی خواهند وقت خود را صرف یادگیری نحوه کار لینوکس کنند بسیار مناسب است.

7. کوبونتو

کوبونتو

این یکی از سبک ترین و کاربر پسندترین توزیع های لینوکس است که می توانید از آن استفاده کنید. رابط کاربری Kubuntu بسیار سفارشی است ، اکثر اشکالات اوبونتو را ندارد.

حتی مایکروسافت به تازگی Powershell را به Kubuntu منتقل کرده است و این سیستم عامل را برای کاربران ویندوز کاربر پسند تر کرده است.

8. مدیر لینوکس

لینوکس منجارو

لینوکس Manjaro بر اساس Arch Linux طراحی شده است و یکی از سریعترین توزیع های لینوکس است. توزیع لینوکس جایگزینی مناسب برای ویندوز به نظر می رسد.

رابط کاربری لینوکس منجارو تا حدودی شبیه به سیستم عامل ویندوز است. همچنین بسیاری از ابزارهای آماده را برای انجام مهمترین کارها ارائه می دهد.

9. Linux Lite

Linux Lite

اگر اکنون از ویندوز XP یا ویندوز 7 استفاده می کنید و قصد دارید به لینوکس ارتقا دهید ، هیچ چیز نمی تواند Linux Lite را شکست دهد.

این سیستم عامل دارای منویی شبیه به ویندوز است که این کار را برای کاربران ویندوز که قصد دارند خود را در دنیای لینوکس غرق کنند آسان می کند.

10. سولوس

سولوس

Solus یکی از سریعترین توزیع های لینوکس است که در مدت زمان کوتاهی شهرت زیادی به دست آورد. نکته جالب درباره Solus این است که ظاهری مینیمالیستی دارد. رابط کاربری Solus مانند ویندوز نیست ، اما حس دقیق را به شما می دهد.

توزیع لینوکس همچنین طیف وسیعی از ابزارها را برای تماشای فیلم ، بازی کردن ، مدیریت عکس ها ، وب گردی و موارد دیگر ارائه می دهد.

اگر شما هم دوست دارید که یکی از این توزیع های لینوکس را روی بستر اینترنت و همیشه آنلاین به صورت سرور مجازی دریافت کنید می توانید با خرید سرور مجازی لینوکس و نصب یکی از این توزیع ها از آن ها استفاده کنید. برای خرید سرور مجازی لینوکس می توانید از سرویس دهنده های زیادی خرید کنید که توصیه ما OperaVPS Linux VPS می باشد.

بنابراین در بالا بهترین توزیع های لینوکس برای کاربران ویندوز آمده است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! فراموش نکنید که آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین ، اگر فروشنده دیگر لینوکس مانند این را می شناسید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

پست 10 بهترین توزیع لینوکس برای کاربران ویندوز 10 در سال 2021 اولین بار در TechViral ظاهر شد.