• خانه
  • وبلاگ
  • 10 مورد از بهترین فایل منیجرها برای لینوکس

10 مورد از بهترین فایل منیجرها برای لینوکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 مورد از بهترین فایل منیجرها برای لینوکس

این روزها مدیریت فایل ضروری است ، به ویژه اگر هر روز با انواع مختلف فایل ها سروکار دارید. اگر می خواهید فایل های خود را به درستی مدیریت کنید ، باید از برنامه های مدیریت فایل شخص ثالث استفاده کنید.

اگر در مورد لینوکس صحبت کنیم ، سیستم عامل منبع باز و توزیع های آن دارای یک مدیر فایل ساده یا آسان برای استفاده یا مرورگر فایل است. با این وجود ، گاهی اوقات ما یک مدیر فایل با ثبات تر و غنی از ویژگی برای مدیریت پرونده های خود داشتیم.

همچنین بخوانید: 10 توزیع برتر لینوکس برای کاربران ویندوز 10

لیست 10 بهترین مدیر فایل برای لینوکس

بنابراین ، اگر به دنبال بهترین برنامه های مدیریت فایل برای لینوکس هستید ، مقاله مناسب را مطالعه کنید. در این مقاله ، ما برخی از بهترین مدیران فایل لینوکس رایگان را لیست کرده ایم.

1. ناتیلوس

ناتیلوس

Nautilus ، که اکنون به GNOME Files تغییر نام داده است ، مدیر استاندارد سوابق شرایط GNOME است. از آنجا که GNOME یک محیط رومیزی رایگان و منبع باز است ، Nautilus همچنین یکی از پرکاربردترین مدیران فایل است.

به طور کلی ، این یکی از بهترین و درخشان ترین مرورگرهای پرونده ای است که برای لینوکس ساخته شده است.

2. مدیر فایل Konqueror

مدیر فایل Konqueror

Konqueror یک مدیر فایل منحصر به فرد و شگفت انگیز برای دسکتاپ KDE است. این ویژگی های اصلی مدیریت پرونده مانند برش ، کپی ، جابجایی ، چسباندن و غیره را ارائه می دهد.

حتی می توانید از این برنامه مدیریت فایل برای دسترسی به فایل های ذخیره شده در سرویس های ذخیره سازی ابری استفاده کنید. با این حال ، شما باید مدیریت فایل را برای همگام سازی با خدمات ابری پیکربندی کنید.

3. دلفین

دلفین

برای مشاهده فایلهای محلی و شبکه ذخیره شده در سیستم می توانید از دلفین استفاده کنید. Dolphin File Manager شریک KDE Nautilus است.

بنابراین ، درست مانند Nautilus ، استفاده از آن آسان و بسیار شخصی است. نمای تقسیم شده و چند بخش ، و همچنین صفحه نمایش لمسی ، از نکات برجسته اصلی آن است.

4. تیونر

تونار

Thunar مدیر فایل پیش فرض محیط Xfce Desktop Environment است. با این حال ، می توانید از آن در توزیع های دیگر استفاده کنید.

Thunar سبک ، سریع و آسان برای استفاده است. برای رایانه قدیمی ، Thunar احتمالاً بهترین مدیر فایل است. با این حال ، Thunar بهترین مدیر فایل برای لینوکس است و بدون شک شما چنین می گویید.

5. Gnome Commander

فرمانده گنوم

Gnome Commander یکی دیگر از بهترین فایل منیجرهایی است که می توانید در کامپیوتر لینوکس خود استفاده کنید. نکته جالب در مورد Gnome Commander این است که تقریباً همه چیزهایی را که کاربران در یک برنامه مدیریت فایل به دنبال آن هستند ، دارد.

چیزی که Gnome Commander را جالب تر می کند قابلیت اتصال آن به خدمات از راه دور از طریق FTP ، Samba ، Windows Share و غیره است.

6. صلیبی

صلیبی

Krusader یکی دیگر از مدیران پرونده KDE در لیست است که تقریباً شامل همه ویژگی هایی است که از یک برنامه مدیریت فایل انتظار دارید.

با این حال ، مدیریت فایل Krusader برای لینوکس باید توسط یک کامپیوتر کنترل شود. با کنار گذاشتن آن ، Krusader همگام سازی از راه دور ، جستجوی پیشرفته ، انواع پنل های متعدد ، سابقه پوشه و موارد دیگر را ارائه می دهد.

7. فرمانده نیمه شب

فرمانده نیمه شب

Midnight Commander یکی دیگر از برنامه های مدیریت فایل در لیست است که دارای رابط کاربری گرافیکی است. بهترین ویژگی Midnight Commander این است که به گونه ای طراحی شده است که هم مبتدیان و هم متخصصان می توانند از برنامه مدیریت فایل استفاده کنند.

کاربران باید برنامه مدیریت فایل را با صفحه کلید کنترل کنند و تقریباً می تواند هر کاری را که مربوط به مدیر فایل است انجام دهد.

8. مدیریت فایل PCMan

PCMan File Manager

اگر از مدیریت فایل مبتنی بر GUI برای لینوکس چندان راحت نیستید ، باید PCMan File Manager را امتحان کنید. PCMan File Manager یک برنامه مدیریت فایل سبک است که برای رایانه های سطح پایین ایده آل است.

اگرچه یک برنامه مدیریت فایل سبک است ، PCMan File Manager تقریباً شامل هر ویژگی است که از یک ابزار مدیریت فایل انتظار دارید.

9. Nemo File Manager

Nemo File Manager

Nemo File Manager یکی از معتبرترین برنامه های مدیریت فایل برای رایانه های لینوکس است که می توانید از آن استفاده کنید. مانند مدیریت فایل PCMan ، Nemo File Manager یکی دیگر از بهترین برنامه های مدیریت فایل سبک با بسیاری از ویژگی های مفید است.

این ابزار دارای یک دکمه برای جلو ، عقب ، بالا و تازه کردن است ، و برای دسترسی سریع به برنامه های کاربردی Nemo File Manager یک عملکرد نشانک را ارائه می دهد.

10. فرمانده دوگانه

فرمانده دو نفره

Double Commander ممکن است بهترین مدیر فایل لینوکس در لیست باشد. ویژگی خوب Double Commander این است که رابط کاربری مدیریت فایل دو صفحه ای را در اختیار شما قرار می دهد.

علاوه بر مدیریت منظم پرونده ، Double Commander چندین ویژگی جامد را نیز به شما ارائه می دهد. حتی می تواند فرمت های بایگانی ، از جمله zip ، rar ، gz ، tar و موارد دیگر را بخواند.

بنابراین ، اینها بهترین مدیران فایل برای لینوکس هستند. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین ، اگر سایر مدیران فایل را می شناسید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

10 مورد از بهترین مدیران فایل برای لینوکس برای اولین بار در TechViral ظاهر شدند.