• خانه
  • وبلاگ
  • 15 نکته مفید برای گرفتن عکس های بهتر در شب با گوشی اندروید

15 نکته مفید برای گرفتن عکس های بهتر در شب با گوشی اندروید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
15 نکته مفید برای گرفتن عکس های بهتر در شب با گوشی اندروید

هنگامی که خورشید غروب می کند و چراغ های شهر زنده می شوند، دو انتخاب دارید: گوشی هوشمند خود را تا آغاز روز بعد کنار بگذارید یا چالش گرفتن عکس های شگفت انگیز با دوربین در تاریکی را انجام دهید.

اگر از یک گوشی هوشمند اندرویدی با دوربین مناسب استفاده می کنید، می توانید حتی در شرایط کم نور نیز عکس های شگفت انگیزی بگیرید. بسته به گوشی هوشمندی که استفاده می کنید، ممکن است کنترل دوربین حرفه ای داشته باشد.

عکس های بهتری در شب با گوشی اندروید بگیرید

حتی اگر برنامه دوربین گزینه‌های دوربین دستی ندارد، می‌توانید چند نکته را که در زیر به اشتراک گذاشته شده است را دنبال کنید تا عکس‌های شگفت‌انگیز در شب بگیرید. در زیر چند نکته اساسی برای گرفتن عکس های شگفت انگیز در شب یا در شرایط کم نور آورده شده است. بیایید بررسی کنیم.

سعی کنید دوربین را ثابت نگه دارید

سعی کنید دوربین را ثابت نگه دارید

خوب، همه ما می دانیم که هنگام عکاسی در شب، گرفتن عکس های تار معمول است. این به دلیل نور کم و دوربین ناپایدار است. سعی کنید دوربین را تا حد امکان ثابت نگه دارید.

حتی می توانید یک سه پایه انتخاب کنید که بهترین گزینه برای کلیک کردن روی عکس های کاملا واضح است. اگر سه پایه ندارید، می توانید سعی کنید گوشی خود را روی دیوار یا سطح سخت دیگری قرار دهید و از دکمه تایمر در رابط دوربین استفاده کنید.

منطقه ای با نور خوب انتخاب کنید

منطقه ای با نور خوب انتخاب کنید

مناطق پر نور مانند لامپ های خیابانی برای جلب توجه به سوژه در یک محیط تاریک عالی هستند. مطمئن شوید که سوژه نور کافی برای جلب توجه دریافت می کند.

فلاش گوشی هوشمند اغلب راحت می شود. اما در برخی موارد، فلاش دوربین کار نمی کند. به راحتی می توان حدس زد که چیزی بین نور مصنوعی و طبیعی وجود دارد.

پس حتما مکانی با نور مناسب انتخاب کنید.

از حالت شب استفاده کنید

از حالت شب استفاده کنید

امروزه، هر گوشی هوشمند حالت شب را ارائه می دهد که در عکاسی در شب بسیار مفید است. حالت شب اندروید معمولا نوردهی را تنظیم می کند و سرعت شاتر را برای گرفتن نورهای بیشتر افزایش می دهد.

با این حال، در صورت لرزش دست، حالت شب می تواند تجربه عکاسی را خراب کند. اما اگر سه پایه دارید، حالت شب اندروید عکاسی در شب را آسان تر می کند.

دستی رفتن را یاد بگیرید

دستی رفتن را یاد بگیرید

اگر می خواهید روی تصاویر بهتر کلیک کنید، باید یاد بگیرید که چگونه تنظیمات را به صورت دستی تنظیم کنید. برنامه پیش‌فرض دوربین اندروید دارای گزینه‌های پیشرفته بسیاری است که تنها در صورتی می‌تواند مفید باشد که بدانید چگونه از آن استفاده کنید. پس یاد بگیرید که با تنظیمات دوربین بازی کنید.

از سیاه و سفید استفاده کنید

از سیاه و سفید استفاده کنید

یکی از بزرگترین چالش ها در عکاسی در نور کم، ثبت رنگ های دقیق است. به دلیل کمبود نور، دوربین گوشی هوشمند ما در انتخاب رنگ مناسب دچار مشکل شده است. بنابراین فیلتر سیاه و سفید بسیار مفید می شود.

اگر از رنگ های تصاویر خود راضی نیستید، می توانید آنها را به سیاه و سفید تبدیل کنید.

HDR را روشن کنید

HDR را روشن کنید

محدوده دینامیکی بالا یا عملکرد HDR شدت نورهای مختلف را در داخل کادر تشخیص می دهد و سپس به صورت پویا کل خروجی را متعادل می کند. در صحنه های کم نور، این ویژگی ها به رقابت برای کلیک های بهتر کمک می کند!

با سطوح ISO بازی کنید

با سطوح ISO بازی کنید

احتمالا این قابلیت را دیده اید که در اکثر اپلیکیشن های دوربین وجود دارد. با تنظیم سطح این عملکرد، حساسیت یا حساسیت سنسور دوربین افزایش یا کاهش می یابد. بنابراین، او تصمیم می گیرد نور کم و بیش را بگیرد.

سعی کنید مقدار ISO را برای افزایش میزان جذب نور و جزئیات در شرایط کم نور افزایش دهید.

از فلش استفاده کنید

از فلش استفاده کنید

این سخت افزاری است که برای پشتیبانی از دوربین در شرایط نور کم طراحی شده است. اما نکته اینجاست که نور فلاش های بد دوربین گوشی های هوشمند با وضوح عکس در تعامل است. اگر آن را متوقف کنید، باید به نتایج بهتری منجر شود.

سرعت شاتر را تنظیم کنید

سرعت شاتر را تنظیم کنید

سرعتی که دوربین با آن عکس می گیرد یک عامل تعیین کننده است. هرچه زمان بیشتری برای ثبت تصاویر توسط دوربین صرف شود، جزئیات بیشتری ثبت می شود و شدت نور نیز به طور کلی خوب خواهد بود.

از یک برنامه دوربین بهتر استفاده کنید

از یک برنامه دوربین بهتر استفاده کنید

برنامه های مختلف دوربین تصاویر را به طور متفاوتی پردازش می کنند و همچنین تصاویر را به روش های مختلف تشخیص می دهند. بهترین برنامه دوربین عکاسی در شب را امتحان کنید و می تواند به افزایش کلیک های شما کمک کند.

از فیلتر سیاه و سفید استفاده کنید

از فیلتر سیاه و سفید استفاده کنید

همانطور که همه ما می دانیم، دوربین گوشی هوشمند ما در شرایط کم نور مبارزه می کند. کافی است گالری را مرور کنید و عکس های پر از دانه های زیادی پیدا خواهید کرد. خوب، برای تصحیح این تصاویر دانه دار می توانید از فیلترهای سیاه و سفید استفاده کنید.

ببینید، فیلترها نویز را از تصاویر پاک نمی کنند، اما فیلترهای سیاه و سفید باعث می شوند نویز کمتر دیده شود. بعداً می‌توانید روشنایی، کنتراست و سایر جنبه‌ها را تنظیم کنید تا تصاویر باکلاس‌تر به نظر برسند.

از ویجت های اضافی استفاده کنید

از ویجت های اضافی استفاده کنید

چراغ‌های اضافی و فلاش‌های کوچک OTG می‌توانند به بهبود کیفیت سخت‌افزار پیش‌فرض دوربین و دریافت نتایج عالی تصویر کمک کنند.

فلاش های قابل حمل، چراغ ها، پخش کننده های otg و غیره، انواع لوازم جانبی یا ابزارهای موجود برای گوشی های هوشمند وجود دارد!

مقیاس نکنید

مقیاس نکنید

خوب، شما می شنوید که اکثر عکاسان خیابانی می گویند: “با هزینه خود افزایش دهید.” با این حال، باید پتانسیل دوربین گوشی خود را در نظر بگیرید.

زوم دیجیتال روی تلفن های هوشمند معمولاً بی فایده است و فقط تجربه عکاسی را خراب می کند. بنابراین، اگر نیاز به بزرگنمایی دارید، می توانید سعی کنید به سوژه نزدیکتر شوید.

با این حال، اگر هنوز نیاز به علامت گذاری یک شی خاص در عکس دارید، می توانید آن را برش دهید.

از فیلترها استفاده کنید

از فیلترها استفاده کنید

شما برنامه های زیادی را در فروشگاه Google Play پیدا خواهید کرد که به کاربران اجازه می دهد فیلترهایی را روی تصویر اعمال کنند. فیلترهای تصویر می توانند عکس شما را کاملا متحول کنند.

با این حال، انتخاب فیلترهای مناسب در اینجا کلید اصلی است. فیلترها چیزی هستند که در نهایت می توانند تجربه عکاسی شما را تغییر دهند یا خراب کنند.

از برنامه های ویرایش تصویر استفاده کنید

از برنامه های ویرایش تصویر استفاده کنید

گاهی اوقات دوربین دستگاه ها جزئیات خوبی را در شرایط نور کم ثبت می کند، اما این جزئیات به دلیل فناوری ضعیف پردازش تصویر، بالاتر از تصاویر شارپ نیستند.

ویرایش تصاویر در اینجا کمک زیادی به پردازش جزئیات تصاویر کلیک شده در شرایط کم نور می کند!

بنابراین، در اینجا برخی از بهترین نکات برای گرفتن عکس های بهتر در شب آورده شده است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر می‌خواهید نکات بیشتری را به اشتراک بگذارید، آنها را در بخش نظرات زیر ارسال کنید.

انتشار 15 نکته مفید برای گرفتن عکس های بهتر در شب با گوشی اندروید اولین بار در TechViral پدیدار شد.