• خانه
  • وبلاگ
  • 5 بهترین ابزار برای رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز

5 بهترین ابزار برای رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 بهترین ابزار برای رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز

اگر مدتی است که از ویندوز استفاده می کنید، ممکن است بدانید که رمزگذاری چقدر مهم است. ویندوز مایکروسافت آنطور که فکر می کنید امن نیست و خطر سرقت اطلاعات همیشه برای پلتفرم بالاست. بنابراین در این مورد داشتن نرم افزار رمزنگاری مهم می شود.

ویندوز دارای یک ابزار رمزگذاری داخلی است که به نام BitLocker شناخته می شود. BitLocker بهترین و ایمن ترین روش برای رمزگذاری فایل ها و پوشه ها است. با این حال، افراد زیادی نمی دانند که چگونه از ابزار BitLocker در ویندوز 10 استفاده کنند.

لیست 5 بهترین ابزار رایگان برای رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز

برخی از بهترین ابزارهای رایگان موجود در اینترنت می توانند فایل ها و پوشه ها را در رایانه ویندوز شما رمزگذاری کنند.

بهترین چیز در مورد این ابزارها این است که دارای ویژگی های پیشرفته ای هستند که می توانند کل دستگاه را رمزگذاری کنند. بنابراین، اجازه دهید به برخی از بهترین ابزارها برای رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز نگاه کنیم.

1. 7-زیپ

7-زیپ

7-Zip یک ابزار فشرده سازی فایل است که به کاربران اجازه می دهد فایل های ذخیره شده در رایانه را فشرده و از حالت فشرده خارج کنند. می توانید از 7-Zip برای محافظت از فایل ها و پوشه های خود با رمز عبور استفاده کنید. ، یک فایل فشرده روی فایل ها و پوشه های خود ایجاد کنید و رمز عبور از کل فایل فشرده محافظت کنید.

7-Zip یک راه حل آسان برای محافظت از رمز عبور است و فقط به کمتر از 20 مگابایت برای نصب روی رایانه شما نیاز دارد.

2. AxCrypt

AxCrypt

AxCrypt یکی دیگر از بهترین ابزار رایگان رمزگذاری فایل است که به کاربران اجازه می دهد فایل ها و پوشه ها را رمزگذاری کنند. نکته جالب در مورد AxCrypt این است که می تواند از هارد دیسک و دستگاه های USB شما نیز با رمز عبور محافظت کند. علاوه بر این، AxCrypt به دلیل ویژگی های رمزگذاری پیشرفته خود شناخته شده است.

3. NordLocker

NordLocker

خوب، NordLocker اساسا یک سرویس ذخیره سازی ابری خصوصی است. این یک سرویس درجه یک است که با یک کلیک از فایل های شما محافظت می کند و از آنها در یک ابر خصوصی نسخه پشتیبان تهیه می کند.

خوبی NordLocker این است که یک ویژگی رمزگذاری فایل را ارائه می دهد. NordLocker به شما امکان انتخاب مواردی را که به اشتراک می گذارید و آنچه همیشه محرمانه می ماند، می دهد.

همچنین داده‌های شما را به‌صورت خصوصی همگام‌سازی می‌کند تا بتوانید هر کجا که می‌روید به فضای ذخیره‌سازی رمزگذاری شده خود دسترسی داشته باشید.

4. یک پوشه را قفل کنید

پوشه را قفل کنیدFolder Lock یکی از بهترین و با امتیازترین ابزارهای قفل فایل و پوشه است که برای سیستم عامل ویندوز موجود است.

خوبی Folder Lock این است که می تواند فایل ها و پوشه های شما و درایوهای USB، CD و پیوست های ایمیل را ایمن نگه دارد. این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد تا رمز عبور اصلی را برای قفل کردن فایل ها و پوشه ها تنظیم کنند.

5. پوشه محافظت شده IObit

پوشه محافظت شده IObit

IObit Protected Folder یکی دیگر از نرم افزارهای برتر این لیست است که می تواند به شما در رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 10 کمک کند.

بهترین چیز در مورد IObit Protected Folder این است که نه تنها از رایانه شما در برابر چشمان کنجکاو محافظت می کند، بلکه از فایل ها و پوشه های شما در برابر حملات مخرب محافظت می کند.

این اپلیکیشن یک صندوق خصوصی را در اختیار کاربران قرار می دهد که در آن می توانند فایل ها و پوشه های مهم خود را ذخیره کنند. کاربران همچنین می توانند صندوق را با یک پین یا رمز عبور قفل کنند.

بنابراین، اینها برخی از بهترین ابزارها برای رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز هستند. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید، در کادر نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

انتشار 5 بهترین ابزار برای رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز برای اولین بار در TechViral پدیدار شد.