• خانه
  • وبلاگ
  • 6 راه برای آزاد کردن فضای هارد در ویندوز 10

6 راه برای آزاد کردن فضای هارد در ویندوز 10

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
6 راه برای آزاد کردن فضای هارد در ویندوز 10

اگر مدتی است که از ویندوز 10 استفاده می کنید ، ممکن است بدانید که فضای ذخیره سازی به سرعت پر می شود. این به این دلیل است که ما برنامه ها و بازی های زیادی را در سیستم خود نصب می کنیم.

با این حال ، نکته خوب این است که ویندوز 10 راه های زیادی برای مقابله با مسائل مربوط به ذخیره سازی به شما ارائه می دهد. به عنوان مثال ، می توانید Storage Sense را برای پاکسازی فایل های استفاده نشده یا باقی مانده اجرا کنید.

بهترین راه ها برای آزادسازی فضای دیسک سخت در ویندوز 10

بنابراین ، در این مقاله برخی از بهترین راه ها برای آزادسازی فضای ذخیره سازی در ویندوز 10 را به اشتراک می گذاریم. بیایید بررسی کنیم.

1. Storage Sense را فعال کنید

خوب ، این ویژگی به شما کمک می کند تا فضای ذخیره سازی را در سیستم عامل ویندوز 10 آزاد کنید. برای استفاده از این ویژگی ، ابتدا باید آن را در سیستم خود پیکربندی کنید. بیایید نحوه پیکربندی و استفاده از Storage Sense را بررسی کنیم.

مرحله ی 1. ابتدا فشار دهید دکمه Windows Key + Iبه با این کار برنامه تنظیمات در ویندوز 10 شما باز می شود.

6 راه برای آزاد کردن فضای هارد در ویندوز 10

گام 2. در صفحه تنظیمات ، روی “کلیک کنید”سیستم‘گزینه.

6 راه برای آزاد کردن فضای هارد در ویندوز 10

مرحله 3 در زیر سیستم ، روی “کلیک کنید”ذخیره سازیهمانطور که در صفحه زیر نشان داده شده است.

6 راه برای آزاد کردن فضای هارد در ویندوز 10

مرحله 4 در صفحه بعدی ، روی دکمه ضامن در پشت کلیک کنید “حس ذخیره سازی” برای روشن کردن عملکرد

6 راه برای آزاد کردن فضای هارد در ویندوز 10

مرحله 5 اکنون بر روی Configure Storage Sense کلیک کنید یا آن را اجرا کنید و گزینه را فعال کنید – حذف فایل های موقت که برنامه های من از آنها استفاده نمی کنند

6 راه برای آزاد کردن فضای هارد در ویندوز 10

این است! شما آماده ای. در اینجا نحوه استفاده از Storage Sense برای آزادسازی فضای دیسک سخت در ویندوز 10 آورده شده است.

2. حذف برنامه ها

به دنبال

 

اگر نرم افزار زیادی در رایانه خود دارید که به ندرت از آن استفاده می کنید ، بهتر است آن را حذف کنید. به نظر می رسد حذف برنامه های بلا استفاده بهترین گزینه برای آزادسازی فضای ذخیره سازی است.

برای حذف برنامه های انبوه ، می توانید از برنامه حذف نرم افزار در Windows 10 استفاده کنید. همچنین می توانید برنامه ها را از صفحه کنترل حذف کنید.

3. فایل ها را در سرویس های ذخیره سازی ابری ذخیره کنید

6 راه برای آزاد کردن فضای هارد در ویندوز 10

در حال حاضر صدها سرویس ذخیره سازی ابری بصورت آنلاین وجود دارد. می توانید از هر یک از آنها برای ذخیره فایل های خود استفاده کنید. برخی از سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Mega حداکثر 20 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان به شما ارائه می دهند.

همچنین می توانید برای ذخیره فایل های مهم خود به چندین سرویس ذخیره سازی ابری مانند Google Drive ، One Drive و غیره اعتماد کنید. این باعث می شود برخی از فضای ذخیره سازی آزاد شود.

4. ویژگی خواب زمستانی را غیرفعال کنید

5 روش جدید برای آزادسازی فضای دیسک سخت در ویندوز

خوب ، Windows 10 Hibernation قابلیتی است که کارهای ناتمام شما را روی هارد دیسک ذخیره می کند و به شما امکان می دهد بعد از خواب یا راه اندازی مجدد آن را از سر بگیرید.

خواب زمستانی می تواند فضای ذخیره سازی شما را در کوتاه ترین زمان افزایش دهد. بنابراین ، در صورت امکان ، خواب زمستانی را کاملاً خاموش کنید یا اغلب از آن استفاده نکنید.

5. هارد دیسک خود را دیفراگمنت کنید

هارد دیسک خود را تجزیه مجدد کنید

خوب ، ویژگی تجزیه و تحلیل در ویندوز جدید نیست ، اما هنوز هم یکی از م effectiveثرترین روش ها برای آزادسازی فضای دیسک سخت است.

حذف مداوم فایل های حذف شده منجر به تکه تکه شدن هارد می شود. این بدان معناست که چند حفره در هارد دیسک شما وجود دارد که فایل ها در آن جا نمی شوند ، بنابراین بدون استفاده باقی می مانند.

بنابراین می توانید ابزار تجزیه را اجرا کنید تا کمی فضای ذخیره سازی در رایانه خود آزاد کنید. استفاده مکرر از دیفراگمنتر دیسک عمر هارد دیسک شما را کاهش می دهد. بنابراین ، توصیه می کنیم هر 3 ماه یکبار از این عملکرد استفاده کنید.

6. استفاده از برنامه های تحت وب

استفاده از برنامه های تحت وب

خوب ، بسیاری از برنامه های مستقل مانند Airdroid ، WhatsApp و غیره وجود دارد. برای سیستم عامل ویندوز با این حال ، آیا می دانستید که می توانید از نسخه وب این برنامه ها برای دریافت مزایای مشابه استفاده کنید؟

استفاده از نسخه وب این برنامه ها نیاز به برنامه های مستقل را که به شما در خالی شدن فضای دیسک سخت کمک می کند ، برطرف می کند. همچنین می توانید از برنامه های سبک وزن مانند مرورگر وب Vivaldi ، 7-zip ، Teracopy و تقریباً هر نرم افزار دیگری که برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی اضافی به فضای نصب کمتری نیاز دارد ، استفاده کنید.

بنابراین ، اینها بهترین راه ها برای آزادسازی فضای ذخیره سازی در ویندوز 10 هستند. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد! لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر در این مورد شک دارید ، در کادر نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

ارسال 6 بهترین راه ها برای آزادسازی فضای دیسک سخت در ویندوز 10 اولین بار در TechViral ظاهر شد.