• خانه
  • وبلاگ
  • 8 بهترین راه برای تعمیر صدای پاپ آپ یا پاپ آپ در ویندوز

8 بهترین راه برای تعمیر صدای پاپ آپ یا پاپ آپ در ویندوز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه صدای پاپ یا پاپ را در رایانه ویندوزی برطرف کنیم

اگر یک کامپیوتر ویندوزی به بلندگوهای رسانه متصل دارید، ممکن است در حال حاضر با چند مشکل رایج روبرو باشید. ما در مورد صدای پاپ یا پاپ کردن صحبت می کنیم که از بلندگو خارج می شود، حتی زمانی که پخش رسانه ای فعال وجود ندارد.

این می تواند در نهایت باعث ایجاد مزاحمت در وظایف، پروژه های شما شود و همچنین می تواند شما را عصبانی کند! اگرچه برای خلاص شدن از شر این صداهای مزاحم می توانید اسپیکر را غیرفعال کنید، اما همه می دانیم که این راه حل دائمی نیست.

بنابراین، اگر با مشکلات صوتی مشابهی روبرو هستید، می توانید برخی از بهترین روش های ارائه شده در زیر را مطالعه کنید. نه تنها صداهای پاپ یا پاپ، بلکه این روش ها اکثر مشکلات صوتی رایانه ویندوز 10 شما را حل می کنند.

فهرست 8 روش برای تصحیح صدای پاپ آپ یا پاپ آپ در رایانه ویندوزی

در زیر برخی از بهترین روش‌هایی را به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانند به شما در خلاص شدن از شر این صداهای آزاردهنده از یک رایانه ویندوزی کمک کنند. بنابراین، بیایید ببینیم چگونه صدای پاپ یا پاپ کردن ویندوز 10 را برطرف کنیم.

1. از عیب یاب صوتی استفاده کنید

این یکی از اولین کارهایی است که باید پس از شنیدن صدای پاپ یا پاپ در رایانه یا لپ‌تاپ ویندوز انجام دهید.

برای کسانی که نمی دانند، ویندوز 10 دارای یک عیب یابی صوتی داخلی است که می تواند برای عیب یابی مشکلات مختلف صدا استفاده شود. در اینجا نحوه استفاده از عیب یاب صدا آورده شده است.

1. ابتدا به دنبال “عیب یابیدر نوار جستجوی ویندوز 10.

در منوی جستجو به دنبال عیب یابی بگردید

2. اکنون در صفحه عیب یابی باید کلیک کنید “عیب یابی پخش صدا”

روی «عیب‌یابی پخش صدا» کلیک کنید

3. پس از اتمام، صفحه ای مانند زیر را مشاهده خواهید کرد. در اینجا باید روی آن کلیک کنید ‘بعد’ دکمه.

روی دکمه

4. حالا چند ثانیه یا چند دقیقه صبر کنید تا ویندوز مشکل صدا را شناسایی و برطرف کند. اگر نتواند خطا را برطرف کند، دلیل صحیح را به شما اطلاع می دهد.

از عیب یاب صوتی استفاده کنید

همین، آماده است! در اینجا نحوه رفع صداهای پاپ یا پاپ در رایانه های ویندوز 10 آورده شده است.

2. تنظیمات برق را تغییر دهید

خب، بسیاری از کاربران ویندوز 10 گزارش می دهند که با تغییر تنظیمات پاور، با تغییر تنظیمات پاور، صدای ویندوز 10 را رفع کرده اند. بنابراین با این روش باید چند تغییر در تنظیمات پاور ایجاد کنیم تا مشکل صدا برطرف شود.

1. ابتدا روی منوی Start کلیک راست کرده و سپس انتخاب کنید صفحه کنترل.

انتخاب کنید

2. حال در آیتم های کنترل پنل باید گزینه را انتخاب کنید گزینه های قدرت.

گزینه Power Options را انتخاب کنید

3. اکنون در قسمت Preferred Plans، کلیک کنید تنظیمات طرح را تغییر دهید.

روی

4. در صفحه بعد کلیک کنید تنظیمات پیشرفته برق را تغییر دهید.

روی

5. اکنون در تنظیمات پیشرفته، تنظیمات حداقل وضعیت انرژی را روی 100% تنظیم کنید و سپس کلیک کنید. درخواست دادن.

روی

این است؛ شما آماده ای در اینجا نحوه تغییر تنظیمات برق برای تصحیح صدای ترقه یا ترکیدن وجود دارد.

3. فرمت صدا را تغییر دهید

    صدای پاپ آپ یا پاپ آپ در رایانه ویندوزی

خوب، اگر روش بالا نتوانست مشکل را حل کند، می توانید فرمت صدا را در رایانه ویندوز 10 تغییر دهید. روی نماد بلندگو کلیک راست کنید را در نوار وظیفه ویندوز خود قرار داده و انتخاب کنید “دستگاه های پخش”.

سپس دستگاه را از نمایی که رایانه شما در حال حاضر از آن استفاده می کند (با علامت تیک سبز رنگ) باز کنید. سپس روی تب Advanced در پنجره پاپ آپ کلیک کنید و از کادر قالب پیش فرض برای تغییر سطح کیفیت صدا استفاده کنید.

تو باید فرمت های مختلف را امتحان کنید در حالی که با فرمت حل مشکل حل می شوید.

4. بهبودهای صوتی را غیرفعال کنید

بهبودهای صوتی را غیرفعال کنید

روی نماد بلندگو در نوار وظیفه ویندوز خود کلیک راست کرده و Playback Devices را انتخاب کنید. دستگاه را از نمایی که رایانه شما در حال حاضر از آن استفاده می کند (با علامت تیک سبز رنگ) باز کنید.

روی تب Enhancements در پنجره پاپ آپ کلیک کنید. غیرفعال کردن تمام پیشرفت های صوتی با علامت زدن “همه پیشرفت ها را غیرفعال کنید

5. حالت انحصاری را غیرفعال کنید

حالت انحصاری را غیرفعال کنید

اگر حالت انحصاری درایور صدا را در رایانه خود فعال کرده اید تا کنترل بیشتری روی کارت صدای خود داشته باشید، آن را غیرفعال کنید. این کار بر عملکرد صوتی شما تأثیر نمی گذارد، اما ممکن است مشکل بیرون آمدن یا بیرون آمدن از رایانه شما را حل کند.

برای غیرفعال کردن حالت انحصاری، روی نماد بلندگو در نوار وظیفه ویندوز خود کلیک راست کرده و Playback Devices را انتخاب کنید. سپس دستگاه را از نمایی که رایانه شما در حال حاضر از آن استفاده می کند (با علامت تیک سبز رنگ) باز کنید.

سپس روی تب Advanced در پنجره پاپ آپ کلیک کنید و از آنجا “” را غیرفعال کنید.به برنامه‌ها اجازه دهید کنترل انحصاری دستگاه را در دست بگیرند“در حالت انحصاری و سپس روی OK کلیک کنید.

6. درایورهای صدای ویندوز خود را به روز کنید

درایورهای صدا را برای ویندوز خود به روز کنید

به روز رسانی درایورها چیزی است که همه ما معمولاً هنگام استفاده از رایانه ویندوز خود فراموش می کنیم. دارم سعی میکنم که هر درایور مربوط به سخت افزار و درایور صدا را به روز کنید روی ویندوز شما و با این کار مشکل صدای ترق یا پاپ ویندوز 10 حل می شود.

7. تاخیر DPC

    صدای پاپ آپ یا پاپ آپ در رایانه ویندوزی

DPC یا Call Delay Procedure بخشی از سیستم ویندوز است که در اطراف تمامی درایورهای سخت افزاری رایانه ویندوز شما کار می کند و بنابراین آن را نظارت می کند و اطلاعات کلی را ارائه می دهد. اگر یک راننده به درستی کار نکند، می تواند منجر به رفتار بد سایر رانندگان شود.

برای مقابله با چنین مشکلاتی، تأخیر DPC دستگاه خود را بررسی کنید، از نرم افزار برای این کار استفاده کنید LatencyMon. سپس آن را برای مدتی اجرا کنید و تمام اطلاعات مربوط به درایورهای سخت افزار دستگاه شما را به شما می دهد، درایورهای خراب را از گزینه هایی که ابزار نشان داده شده است حذف یا غیرفعال کنید.

8. مشکل اتصال بلندگو را بررسی کنید

اگر همه روش ها برای شما کار نمی کنند، باید مشکلات اتصال بلندگو را بررسی کنید. اما ابتدا باید اتصالات داخل اسپیکر را بررسی کنید.

همچنین می توانید بلندگوی دیگری را به رایانه خود وصل کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل صدا ادامه دارد یا خیر. اگر مشکل صدا در سایر اسپیکرها مشخص نباشد، مشخص است که اسپیکر مشکل دارد.

در این صورت باید گارانتی بلندگو را بخواهید. اگر مدت گارانتی به پایان می رسد، باید آن را تعمیر کنید یا یک گارانتی جدید خریداری کنید.

بنابراین، اینها برخی از بهترین روش‌ها برای تصحیح پاپ‌آپ‌ها یا پاپ‌آپ‌ها در رایانه‌های ویندوز 10 هستند. اگر روش‌های عیب‌یابی دیگری را می‌شناسید، در کادر نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

8 بهترین روش برای تصحیح صدای پاپ آپ یا پاپ آپ در ویندوز اولین بار در TechViral پدیدار شد.