• خانه
  • وبلاگ
  • 8 بهترین راه برای رفع لرزش صفحه در ویندوز 11

8 بهترین راه برای رفع لرزش صفحه در ویندوز 11

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
8 بهترین راه برای رفع لرزش صفحه در ویندوز 11

زمانی که ویندوز 11 برای اولین بار معرفی شد، سردرگمی زیادی ایجاد کرد. کاربران را در مورد سازگاری برنامه‌ها، پردازنده‌ها، الزامات TPM و موارد دیگر گیج می‌کرد. از آنجایی که ویندوز 11 یک سیستم عامل دسکتاپ جدید است، عاری از خطا و مشکل نیست.

علاوه بر مشکلات سازگاری، کاربران ممکن است در هنگام استفاده از ویندوز 11 با مشکلات دیگری مانند سوسو زدن صفحه، مشکلات روشنایی، متن تار و غیره. از آنجایی که قبلاً در مورد نحوه تصحیح متون محو شده در ویندوز 11 صحبت کرده ایم، در این راهنما به مشکل سوسو زدن صفحه خواهیم پرداخت.

بنابراین، اگر به‌تازگی به ویندوز 11 سوئیچ کرده‌اید و با مشکل چشمک‌زدن صفحه‌نمایش مواجه شده‌اید، به صفحه درستی آمده‌اید. در این مقاله، ما برخی از بهترین راه‌ها برای تصحیح لرزش صفحه در ویندوز 11 را به اشتراک می‌گذاریم. بیایید بررسی کنیم.

همچنین بخوانید: نحوه تنظیم نورافکن به عنوان پس زمینه دسکتاپ در ویندوز 11

8 بهترین راه برای رفع لرزش صفحه در ویندوز 11

از آنجایی که سوسو زدن صفحه ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد، تعیین علت واقعی غیرممکن است. بنابراین، ما باید برخی از روش های عیب یابی اساسی را پیاده سازی کنیم تنظیم سوسو زدن صفحه در ویندوز 11. بیایید بررسی کنیم.

1. کابل ها (مانیتور) را بررسی کنید

کابل ها را چک کنید (مانیتور)

اولین چیزی که باید بررسی کنید کابل های مانیتور است. مشکل سوسو زدن صفحه نمایش معمولاً به دلیل شل شدن کابل ها رخ می دهد.

بنابراین، باید مطمئن شوید که کابل نمایشگر را به درستی به مانیتور وصل کرده اید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، باید مانیتور را خاموش کرده و کابل ها را دوباره وصل کنید.

اگر با سوسو زدن صفحه لپ تاپ خود مشکل دارید، باید مطمئن شوید که لولا شکسته یا آسیب نبیند.

2. به روز رسانی ویندوز را نصب کنید

8 بهترین راه برای رفع لرزش صفحه در ویندوز 11

اگر پس از ارتقاء به ویندوز 11 با سوسو زدن صفحه مواجه شدید، باید به‌روزرسانی‌های معلق را نصب کنید. از آنجایی که ویندوز 11 کاملاً بدون خطا نیست، ممکن است به دلیل یک آپدیت معیوب با چنین مشکلی مواجه شوید.

بنابراین، حتماً به‌روزرسانی‌های اضافی را روی ویندوز 11 نصب کنید. به‌روزرسانی‌های اضافی اغلب دارای درایورهایی هستند که برای عملکرد صحیح نمایشگر و آداپتور گرافیکی بسیار ضروری بودند.

3. درایور نمایشگر را به روز کنید

اگر به روز رسانی ویندوز کمکی نکرد، باید درایور نمایشگر را به روز کنید. می توانید به صورت دستی درایور نمایشگر را به روز کنید یا از Device Manager برای به روز رسانی آداپتورهای نمایشگر خود استفاده کنید.

ما یک راهنمای مفصل به اشتراک گذاشتیم به روز رسانی درایور نمایشگر در ویندوز ویستا. بنابراین، حتماً مراحل به‌روزرسانی صحیح درایورهای نمایشگر ویندوز 11 را طی کنید.

4. رنگ لهجه و پس زمینه را تغییر دهید

ویندوز 11 دارای ویژگی است که به طور خودکار رنگ لهجه را از تصویر زمینه دسکتاپ انتخاب می کند. رنگ تاکیدی خودکار برای ایجاد مشکل سوسو زدن در ویندوز 10/11 نیز ارسال می‌شود.

بنابراین، برای تنظیم سوسو زدن صفحه باید تنظیمات رنگ تاکیدی و پس‌زمینه را در ویندوز 11 تغییر دهید. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.

1. ابتدا فشار دهید ویندوز + آی را فشار دهید و انتخاب کنید سفارشی سازی بخش. سپس در قسمت سمت راست کلیک کنید رنگ ها گزینه.

روی گزینه Colors کلیک کنید

2. در رنگ تاکیدی، ‘ را انتخاب کنیدراهنماو رنگ تاکیدی مورد نظر خود را تنظیم کنید.

گزینه

3. حالا به صفحه قبل برگردید و کلیک کنید زمینه گزینه.

4. در قسمت Customize Background یکی از این دو را انتخاب کنید تصویر یا تمام رنگی به عنوان پس زمینه

روی گزینه Background کلیک کنید

5. جلوه های بصری را در ویندوز 11 غیرفعال کنید

تعداد کمی از کاربران گزارش می دهند که فعال کردن افکت انیمیشن باعث ایجاد سوسو زدن در صفحه نمایش مانیتور آنها می شود. بنابراین، باید افکت های انیمیشن را غیرفعال کنید تا اجازه دهید صفحه نمایش در ویندوز 11 سوسو بزند.

1. ابتدا کلیک کنید کلیدهای ویندوز + I روی صفحه کلید شما سپس، در تنظیمات، کلیک دسترسی بخش.

روی تب Accessibility کلیک کنید

2. در قسمت سمت راست کلیک کنید جلوههای بصری گزینه.

روی گزینه Visual Effects کلیک کنید

3. دکمه جابجایی پشت گوشی را غیرفعال کنید جلوه های انیمیشن تحت جلوه های بصری

دکمه جابجایی را غیرفعال کنید

6. شتاب سخت افزاری ویندوز 11 را غیرفعال کنید

شتاب سخت افزاری یک ویژگی عالی است، اما گاهی اوقات مشکلاتی مانند سوسو زدن صفحه را ایجاد می کند. بسیاری از کاربران گزارش می دهند که غیرفعال کردن شتاب سخت افزاری به رفع مشکل سوسو زدن صفحه کمک می کند. اگر از Google Chrome استفاده می کنید، در اینجا نحوه غیرفعال کردن شتاب سخت افزاری آورده شده است.

1. ابتدا مرورگر وب گوگل کروم را باز کرده و کلیک کنید سه امتیاز همانطور که در زیر نشان داده شده است. از لیست گزینه ها، کلیک کنید تنظیمات.

روی تنظیمات کلیک کنید

2. در تنظیمات کروم، کلیک کنید تنظیمات پیشرفته در نوار کناری سمت چپ و سپس روشن سیستم بخش.

روی تنظیمات پیشرفته کلیک کنید

3. در نوار کناری سمت راست، آن را خاموش کنید “هر گاه امکان داشت از شتاب سخت افزار استفاده کنید” تعویض.

خاموش کردن

7. نرخ تازه سازی صفحه را تنظیم کنید

نرخ تازه سازی صفحه نمایش عامل مهمی است که منجر به مشکلاتی در فلکر صفحه نمایش می شود. هرچه نرخ تازه سازی بیشتر باشد، تصویر سریعتر تغییر می کند. بنابراین اگر از یک مانیتور قدیمی استفاده می‌کنید، ممکن است نرخ تازه‌سازی صفحه مشکلی در پشت سوسو زدن صفحه باشد.

با این حال، تنظیم نرخ به روز رسانی ویندوز 11 بسیار آسان است. ما راهنمای مفصلی برای آن به اشتراک گذاشته ایم برای رفرش ریت در ویندوز 11. شما باید این راهنما را دنبال کنید و به صورت دستی نرخ تجدید را تنظیم کنید.

8. ناسازگاری برنامه ها را بررسی کنید

گاهی اوقات به نظر می رسد که برنامه های ناسازگار باعث ایجاد مشکلات فلیکر صفحه نمایش می شوند. بنابراین، اگر برنامه جدیدی را نصب کرده اید و با فلیکر صفحه مشکل دارید، باید این برنامه را پیدا کرده و آن را حذف کنید.

بهتر است برنامه هایی را که درست قبل از شروع مشکل چشمک زدن نصب کرده اید حذف نصب کنید. اگر نمی توانید برنامه را انتخاب کنید، بهتر است رایانه ویندوز 11 خود را بازنشانی یا بازیابی کنید. با این حال، در اینجا نحوه حذف برنامه های ویندوز 11 آورده شده است.

1. ابتدا باز کنید تنظیمات برنامه و کلیک کنید برنامه های کاربردی بخش در نوار کناری سمت چپ

روی بخش برنامه ها کلیک کنید

2. در قسمت سمت راست، کلیک کنید برنامه ها و ویژگی ها بخش.

3. سپس کلیک کنید مرتب سازی بر اساس منوی کشویی را انتخاب کنید آخرین نصب گزینه.

مرتب سازی برنامه ها

4. این برنامه ها را بر اساس تاریخ نصب مرتب می کند. حالا کلیک کنید سه امتیاز در کنار نام هر برنامه و انتخاب کنید حذف نصب کنید.

Uninstall را انتخاب کنید

سوسو زدن صفحه یک مشکل رایج در ویندوز 11 است. اگر همه روش ها مشکل را حل نکردند، باید مانیتور خود را بررسی کنید. بهتر است مانیتور دیگری را روشن کنید و مشکل را بررسی کنید. اگر سوسو زدن صفحه در مانیتور دیگری ظاهر نشد، باید مانیتور خود را تعمیر کنید. اگر در این مورد شک دارید، در کادر نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

انتشار 8 بهترین راه برای رفع مشکل سوسو زدن صفحه در ویندوز 11 برای اولین بار در ویندوز کار ظاهر شد.