• خانه
  • وبلاگ
  • Lightning “کابل OMG” در واقع می تواند تمام داده های شما را بدزدد

Lightning “کابل OMG” در واقع می تواند تمام داده های شما را بدزدد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کابل Lightning جدید می تواند به راحتی iPad شما را بدزدد

یک کابل رعد و برق جدید توسط محققان امنیتی ساخته شده است که دقیقا شبیه یک کابل معمولی است. این کابل های جدید کابل OMG نامیده می شوندکه می تواند برای اتصال صفحه کلید در Mac ، iPad و iPhone استفاده شود. می تواند به راحتی داده های شما را بدزدند حتی اگر یک مایل دورتر باشید

کابل های OMG با ایجاد یک نقطه اتصال Wi-Fi کار می کنند و هکر می تواند آن را از دستگاه خود متصل کند. رابط کاربری شبیه یک مرورگر وب معمولی است که به هکر اجازه می دهد تا ضربه های کلیدی را ثبت کند.

محققان امنیتی یک کابل برق معمولی جدید تولید کرده اند

کابل Lightning جدید می تواند به راحتی iPad شما را بدزدد

از این کابل ها می توان برای هک سیستم شما استفاده کرد و به مهاجمان اجازه داد امنیت کاربران را به خطر بیاندازند. کابل های OMG می توانند داده های شما را سرقت کرده و بدافزار را به دستگاه های شما تزریق کنند.

پیشتر در سال 2019 ، این کابل برای اولین بار در کنفرانس سایبری DEFCON نشان داده شد. سرانجام ، کابل ها از طریق ارائه دهنده امنیت سایبری Hak5 برای فروش در دسترس هستند.

یک تراشه کوچک در داخل کابل شارژ OMG وجود دارد که همه کارها را انجام می دهد. ارائه دهنده امنیت سایبری گزینه های زیادی مانند کابل برق ، Type-C ، Type-A و موارد دیگر دارد.

MG ، سازنده کابل ، در مقابل مادربرد گفت که ،

“افرادی بودند که می گفتند کابل های نوع C ایمن تر از این نوع ایمپلنت هستند زیرا فضای کافی وجود ندارد. بنابراین ، بدیهی است ، من باید ثابت کنم که اشتباه می کنم. “

سازندگان کابل این کابل شارژ جدید OMG را با افزودن برخی ویژگی ها بهبود بخشیده اند. ویژگی ها شامل تغییر نقشه کلید و شناسایی دستگاه USB خاص است.

هویت USB باعث آسیب پذیری بیشتر سیستم می شود. همچنین ویژگی های پهنه بندی جغرافیایی وجود دارد که بر اساس موقعیت فیزیکی کابل ، بار دستگاه را فعال یا مسدود می کند. این بدان معناست که در صورت خروج دستگاه از محدوده موثر ، کابل ها دارای روال داخلی هستند.

کابل OMG به عنوان “برای استفاده مخفی طراحی شده است” توصیف شده است. ویژگی هایی که باعث بهبود عملکرد از راه دور ، پنهان کاری ، اختفاء دانشمندان پزشکی قانونی می شود.

نشریه New Lightning “OMG Cable” در واقع می تواند تمام داده های شما را برای اولین بار در TechViral ظاهر شود.